Jäsenhuone|TyöhuonePäivitys

MM-KILPAILUT 2013

Norsupallon VI Maailmanmestaruuskilpailut Savonlinnassa 16-18.8.2013. 

SAIMAA-LEHTI UUSI FIRMASARJAN MAAILMANMESTARUUDEN

Ennakkosuosikkina firmasarjaan lähtenyt puolustava maailmanmestari Saimaa-lehti ei antanut muiden joukkueiden yllättää, vaan korjasi maailmanmestaruuden muiden edestä. Loppuottelussa tosin Saimaa-lehti joutui laittamaan kaiken peliin helsinkiläistä EC Ohjelma-avustajia vastaan. Helsinkiläiset hävisivät loppuottelun niukasti 1-0. Pronssiottelussa Varkautelainen Nexs Step Masturboys voitti pieksämäkeläisen Team Rakennusliike R. Lempisen 3-1.

Loppusijoitukset:
1. Saimaa-lehti
(Iiro Ihala, Leo Baidin, Aku Pekkonen, Antti Tiihonen, Kimmo Höglund, Joni Loikkanen, Juuso Immonen, Harri Eliala, Oona Piisalo, Kaisa Makkonen, Jonna Immonen, Pinjo Ikonen, Pasi Pekkonen)
2. EC Ohjelma-avustajat
(Maria Yli-Kojola, Timo Ylönen, Erkka Heinola, Heikki Lampinen, Ella Kumpulainen, Taisto Miettinen, Heli Lehikoinen, Paula Poutanen)
3. Next step masturboys
(Antero Natunen, Ville Nyysönen, Mira Korhonen, Nea Kauppinen, Nino Korhonen, Nino Jentsu, Niko Antikainen, Tuomas Hämäläinen, Henri Tulikanto)
 
4. Team Rakennusliike R.Lempinen  sijat 5-6. Subway ja Fc Sami  sijat 7-8. Jeans.fi ja Ambientia NPK Hipsters sijat 9-10. Itä-Helsingin Saapas ja Laydy Line

HARRASTAJASARJAN MESTARUUS HELSINKIIN

Norsupallon MM-kisojen harrastajasarjan mestaruudet ratkaistiin 17-18.8 Savonlinnan Kyröniemen norsupallostadionilla. Kovatasoisen turnauksen voiton vei helsinkiläinen EC Mammutti joka voitti tiukan loppu-ottelun päätteeksi vuoden 2011 Maailmanmestari joukkueen varkautelaisen FC Jökkiksen. Pronssimitalit voitti Tammijärven Ponnistus, joka kukisti pronssiottelussa Turun Kisaveikkojen Kärsämäen Akatemian rangaistuspotkukilpailun jälkeen 2-1.  

 

LOPPUSIJOITUKSET:
1. EC Mammutti 
( Tiia Helle, Heidi Kouhiainen, Mihai Salin, Erkka Heinola, Maria Yli-Kojola, Reija Kemppainen, Niina Ruokolainen, Miina Ruokolainen, Mikko Ruokolainen, Fibiola Lopez, Timo Ylönen, Toni , Heikki Lampinen, Mohamed Saied Taha)
2. FC Jökkis 
(Lasse Korhonen, Timo Lintunen, Jani Reijonen, Tatu Kaukonen, Hanna Tahvanainen, Anniina Valaja, Tomi Siippanen, Mikko Kinnunen, Teija Partanen, Sini Sallinen, Pasi Kärki, pekka auvinen, Jökke-Pappa)
3. Tammijärven Ponnistus
( Laura Renkonen, Sami Metsämarttila, Tommi Niemelä, Mira Jaakkola, Petri Peltola,  Markku Kemppi, Petteri Ruuskanen, Jaakko Syväsalmi, Minttu Palvimo)

4. TuKV /Kärsämäen Akatemia

Sijat 5-8. Team Kuntapari, Kyrön Kultapossukerho, Kristalli Sport, Sievi Unided
Sijat 9-16. EC Hc, FC Mesi, FC Kumi, Marioff SprayHeads NC, FC PISTEAUTOMAATTI, AKP, Pallivahan Ponnistus, Jämäkärsät

Sijat 17-32. Nimettömät, SSO Team, PalloWiikarit, EC Dumbot, Marioff SprayHeads NO, Team Sukka, Reisiponnistajat, Maajoukkue, Fc*King Elephands, Fc Höntzät, Wiikarit, Haapialan Talli, Suomen Rauhanturvaajaliitto ry, RIP Nikkarila, Fc Rakkauden ratapiha,FC Hämis.

Sijat 33-34. Teatteri Mylly, Travel Team Savonlinna
Sijat 35-36. Fc Jallu, HajaNaiset

Norsupallon VI Maailmanmestaruuskilpailut pidetään Savonlinnassa 16-18.8.2013.
 

 

Realiaikainen tulospalvelu

Otteluohjelmat

 

NORSUPALLON MM-KILPAILUIDEN AIKATAULU:

 
Perjantai 16.8.2013
klo 9.30   Kilpailukanslia avautuu
klo 10.45 MM-kilpailuiden avaus
klo 11.00 Ottelut alkavat / Firmasarja
klo 15.45 Firmasarjan välierät
klo 16.35 Firmasarjan loppu ja pronssiottelu
klo 17.00Firmasarjan palkintojenjako
klo 17.30 Kisakanslia sulkeutuu
 
 
Lauantai 17.8.2013
klo 8.30 Kilpailukanslia avautuu
klo 10.00 Harrastajasarjan ottelut alkavat
klo 17.00 Harrastajasarjan alkusarjan viimeiset ottelut päättyvät
klo 17.15 Kisakanslia sulkeutuu
 
 
Sunnuntai 18.8.2013
klo 9.00 Kisakanslia avautuu
klo 10.00 Harrastajasarjan sijoitusottelut 1. kierros
klo 11.40 Harrastajasarjan sijoitusottelut 2. kierros
klo 13.20 Harrastajasarjan puolivälieräottelut
klo 14.00 Harrastajasarjan välieräottelut
klo 14.45 Harrastajasarjan loppu- ja pronssiottelut
klo 15.15 Harrastajasarjan palkintojenjako
klo 15.30 Kisakanslia sulkeutuu 
FIRMASARJA 2013
 
A-LOHKO
Team Rakennusliike R.Lempinen, Pieksämäki
Subway, Savonlinna
Itä-Helsingin Saapas, Helsinki
EC Ohjelma-avustajat, Helsinki
Jeans.fi, Savonlinna
 
B-LOHKO
Next step masturboys, Varkaus
Ambientia NPK Hipsters, Hämeenlinna/Joensuu/Turku
Lady Line, Savonlinna
Saimaa-lehti, Savonlinna
FC SAMI, Savonlinna


 

HARRASTAJASARJA

 

LOHKO A

Team Kuntapari, Juuankoski
Reisiponnistajat, Tampere
Teatterimylly, Savonlinna
FC PISTEAUTOMAATTI, Lappeenranta
Team nimettömät, Hyvinkää poisjäänti
 
LOHKO B
Wiikarit, Turku
Haapialan Talli, Savonlinna
EC Mammutti,Helsinki
FC Kumi, Nokia
Jämäkärsät, Lappeenranta
 
LOHKO C
FC Jökkis, Varkaus
RIP: Nikkarila, Pieksämäki
Suomen Rauhanturvaajaliitto ry, Savonlinna
EC Dumbot, Lohja
Marioff SprayHeads NC,Vantaa


LOHKO D
FC*King Elephants, Helsinki
FC Jallu, Hämeenlinna
AKP, Savonlinna
EC Hc, Turku
(Johtoporras, Savonlinna Poisjäänti)
 

LOHKO E
Pallivahan Ponnistus, Turku
FC Hämis, Kuopio
PalloWiikarit, Turku
HajaNaiset, Iitti
Maajoukkue, Savonlinna
 
LOHKO F
Travel Team Savonlinna,Savonlinna
TuKV /Kärsämäen Akatemia, Turku
Fc Rakkauden ratapiha, Savonlinna
SSO.TEAM, Lohja
Kristalli Sport, Savonlinna
 
LOHKO G
SiU (Sievi United), Sievi
Team Sukka, Riihimäki
FC Mesi, Akaa
Nimettömät, Vantaa
 
LOHKO H
FC Hönzät, Savonlinna
Tammijärven Ponnistus, Pyhtää
Marioff SprayHeads NO,Vantaa
Kyrön Kultapossukerho,Kyrö