Jäsenhuone|TyöhuonePäivitys

LOPPUTULOKSET

SAIMAA-LEHTI UUSI FIRMASARJAN MAAILMANMESTARUUDEN

Ennakkosuosikkina firmasarjaan lähtenyt puolustava maailmanmestari Saimaa-lehti ei antanut muiden joukkueiden yllättää, vaan korjasi maailmanmestaruuden muiden edestä. Loppuottelussa tosin Saimaa-lehti joutui laittamaan kaiken peliin helsinkiläistä EC Ohjelma-avustajia vastaan. Helsinkiläiset hävisivät loppuottelun niukasti 1-0. Pronssiottelussa Varkautelainen Nexs Step Masturboys voitti pieksämäkeläisen Team Rakennusliike R. Lempisen 3-1.

Loppusijoitukset:
1. Saimaa-lehti
(Iiro Ihala, Leo Baidin, Aku Pekkonen, Antti Tiihonen, Kimmo Höglund, Joni Loikkanen, Juuso Immonen, Harri Eliala, Oona Piisalo, Kaisa Makkonen, Jonna Immonen, Pinjo Ikonen, Pasi Pekkonen)
2. EC Ohjelma-avustajat
(Maria Yli-Kojola, Timo Ylönen, Erkka Heinola, Heikki Lampinen, Ella Kumpulainen, Taisto Miettinen, Heli Lehikoinen, Paula Poutanen)
3. Next step masturboys
(Antero Natunen, Ville Nyysönen, Mira Korhonen, Nea Kauppinen, Nino Korhonen, Nino Jentsu, Niko Antikainen, Tuomas Hämäläinen, Henri Tulikanto)
 
4. Team Rakennusliike R.Lempinen  sijat 5-6. Subway ja Fc Sami  sijat 7-8. Jeans.fi ja Ambientia NPK Hipsters sijat 9-10. Itä-Helsingin Saapas ja Laydy Line

Otteluiden lopputulokset

 

HARRASTAJASARJAN MESTARUUS HELSINKIIN

Norsupallon MM-kisojen harrastajasarjan mestaruudet ratkaistiin 17-18.8 Savonlinnan Kyröniemen norsupallostadionilla. Kovatasoisen turnauksen voiton vei helsinkiläinen EC Mammutti joka voitti tiukan loppu-ottelun päätteeksi vuoden 2011 Maailmanmestari joukkueen varkautelaisen FC Jökkiksen. Pronssimitalit voitti Tammijärven Ponnistus, joka kukisti pronssiottelussa Turun Kisaveikkojen Kärsämäen Akatemian rangaistuspotkukilpailun jälkeen 2-1.  

 

LOPPUSIJOITUKSET:
1. EC Mammutti
( Tiia Helle, Heidi Kouhiainen, Mihai Salin, Erkka Heinola, Maria Yli-Kojola, Reija Kemppainen, Niina Ruokolainen, Miina Ruokolainen, Mikko Ruokolainen, Fibiola Lopez, Timo Ylönen, Toni , Heikki Lampinen, Mohamed Saied Taha)
2. FC Jökkis
(Lasse Korhonen, Timo Lintunen, Jani Reijonen, Tatu Kaukonen, Hanna Tahvanainen, Anniina Valaja, Tomi Siippanen, Mikko Kinnunen, Teija Partanen, Sini Sallinen, Pasi Kärki, pekka auvinen, Jökke-Pappa)
3. Tammijärven Ponnistus
( Laura Renkonen, Sami Metsämarttila, Tommi Niemelä, Mira Jaakkola, Petri Peltola,  Markku Kemppi, Petteri Ruuskanen, Jaakko Syväsalmi, Minttu Palvimo)

4. TuKV /Kärsämäen Akatemia

Sijat 5-8. Team Kuntapari, Kyrön Kultapossukerho, Kristalli Sport, Sievi Unided
Sijat 9-16. EC Hc, FC Mesi, FC Kumi, Marioff SprayHeads NC, FC PISTEAUTOMAATTI, AKP, Pallivahan Ponnistus, Jämäkärsät

Sijat 17-32. Nimettömät, SSO Team, PalloWiikarit, EC Dumbot, Marioff SprayHeads NO, Team Sukka, Reisiponnistajat, Maajoukkue, Fc*King Elephands, Fc Höntzät, Wiikarit, Haapialan Talli, Suomen Rauhanturvaajaliitto ry, RIP Nikkarila, Fc Rakkauden ratapiha,FC Hämis.

Sijat 33-34. Teatteri Mylly, Travel Team Savonlinna
Sijat 35-36. Fc Jallu, HajaNaiset

 

Otteluiden lopputulokset