Jäsenhuone|TyöhuonePäivitys

MM-KILPAILUT 2016

Norsupallon VIII Maailmanmestaruuskilpailut Savonlinnassa 12-14.8.2016.

LOPPUSIJOITUKSET FIRMASARJA

 

1. Kristalli Sport, Savonlinna
(Anna Tiirola, Eero Piironen, Tiina Huttu, Henri Lehtonen, Anssi Kostiainen, Janne Wuorinen, Anni Ruotsalainen, Anton Kumpulainen, Miikka Behm, Miikka Kauppinen)

2. Active Savonlinna
(Joonas Harimaa, Juho Wuorinen, Silja Schemeika, Joonas Lundberg, Joni Karvinen, Niko Makkonen, Elina Somppi, Ria Soininen)

3. Team Rakennusliike R. Lempinen
(Kalle Karjalainen, Markus Kauppinen, Timo Kosunen, Jarkko Kantanen, Jonna Tenhunen, Laura Lempinen, Paula Hyvönen, Hanna-Kaisa Silvast, Severi Remonen)

4. Marian Helmet, Helsinki
(Eero Kivimäki, Mari Yli-Kojola, Kristiina Haapanen, Teemu Mäntynen, Anton Asikainen, Max Kallio, Erkki Kuuramaa, Sonja Piirainen, Jonna Jäntti, Merja Kuuramaa, Taisto Miettinen, Sami Seppänen)

5.Next Step Masturboys, Varkaus
5. LähiTapiola, Savonlinna
7. FC Kotilo, Savonlinna

 

LOPPUSIJOITUKSET NORSUSARJA

 

1. Helter Skelter
(Anna Tiirola, Eero Piironen, Tiina Huttu, Henri Lehtonen, Tero Vänttinen, Janne Wuorinen, Jonna Immonen, Anton Kumpulainen, Miikka Behm, Miika Kauppinen, Jonna Kautonen, Juho Wuorinen)

2. Wiikarit
(Jani Hakkarainen, Niilo Laine, Juhani Hoikkala, Matias Tontti, Rami Huhtala, Henry Lindqvist, Julia Pulkkinen, Jonna Mäentausta, Silva Virta, Erkki Nummi huolto, Sari Kärkkäinen huolto)

3. Fc Jökkis
(Timo Lintunen, Lasse Korhonen, Jani Reijonen, Tatu Kokkonen, Hanna Tahvanainen, Anniina Valaja, Miska Vanninen, Jussi-Petteri Nenonen, Santtu Alikoski, Pasi Kärki, Jenna Riikonen, Susanna Elenius, Krista Tunturila, Jussi Karvinen Jökke-poju, Pekka Nyyssönen huolto, Antero Natunen Manageri, Tomi Siippanen mentori)

4. Maajoukkue

5. Team Sukka
5. Jämäkärsät
5. FC Kumi
5. EC Mamutti

9. TuKV/ Kärsämäen Akatemia
9. Wiikarit
9. Teatterimylly
9. FC Pienet Käärmeet

13. Sattumäen Sankarit

 

Norsupallon VIII Maailmanmestaruuskilpailut Savonlinnassa 12-14.8.2016.

 

NORSUPALLON MM-KILPAILUIDEN AIKATAULU:

 
Perjantai 12.8.2016
klo 10.00 Kilpailukanslia avautuu
klo 11.00 Ottelut alkavat / Firmasarja
klo 14.00 Firmasarjan puolivälierät
klo 15.10 Firmasarjan välierät
klo 15.50 Firmasarjan loppu- ja pronssiottelu
klo 16.20 Firmasarjan palkintojenjako
klo 17.00 Kisakanslia sulkeutuu
 
 
Lauantai 13.8.2016
klo 10.00   Kilpailukanslia avautuu
klo 11.00 Norsusarjan ottelut alkavat
klo 16.15 Norsusarjan alkusarjan viimeiset ottelut päättyvät
klo 17.00 Kisakanslia sulkeutuu
 
 
Sunnuntai 14.8.2016
klo 10.00   Kisakanslia avautuu
klo 11.00 Norsusarjan sijoitusottelut 1. kierros
klo 12.25 Norsusarjan puolivälieräottelut
klo 13.25 Norsusarjan välieräottelut
klo 14.00 Norsusarjan loppu- ja pronssiottelut
klo 14.30 Norsusarjanpalkintojenjako
klo 15.00 Kisakanslia sulkeutuu 

 

Norsupallon IX Maailmanmestaruuskilpailut pidetään Savonlinnassa 12-14.8.2016.

Turnaus pelataan kahdessa sarjassa:

Firmasarja:

Ottelut perjantaina 12.8.2016
Osallistumisoikeus sarjaan työyhteisöillä ja sellaisilla joukkueilla, joka käyttää jonkin yrityksen nimeä tai tuotemerkkiä joukkueen nimessä.
Osallistumismaksu 31.12.2015 saakka 220 €
Osallistumismaksu 1.1.2016 lähtien 250 €

Ilmoittaudu mukaan
 

Norsusarja:

Ottelut la-su 13-14.8.2016
Osallistumisoikeus on kaikilla joukkueilla
Osallistumismaksu 31.12.2015 saakka 220 €
Osallistumismaksu 1.1.2016 lähtien 250 €

Ilmoittaudu mukaan

 



HUOM !
Ilmoittautumista MM-kilpailuihin on jatkettu sunnuntaihin 7.8 saakka.
Otteluohjelmat julkaistaan maanantaina 8.7 iltapäivän aikana.