Jäsenhuone|TyöhuonePäivitys

MM-KILPAILUT 2015

Norsupallon VIII Maailmanmestaruuskilpailut Savonlinnassa 21-23.8.2015.

 LOPPUSIJOITUKSET FIRMASARJA

 

1. Kristalli Sport, Savonlinna 
( Eero Piironen, Heli Lehikoinen, Henri Lehtonen, Tiina Huttu, Eveliina Jaatinen, Tuomas Silvennoinen, Jonna Kautonen, Sami Ekmark, Tommi Ekmark, Anton Kumpulainen)

2. Neste Mertala, Savonlinna
( Jani Muhonen, Iiro Ihala, Jaana Nissilä, Matias Palm, Janne Innanen, Eemeli Lyytikäinen, Juha Ponkilainen, Elina Pennanen, Karoliina Pesu, Jonna Immonen, Teemu Huttunen, Pasi Pekkonen)

3. Aceco oy, Savonlinna
( Hannu van det Arend, Aleksi Nokelainen, Joni Muuruvirta, Juuso Heiskanen, Mikko Laasonen, Pekka Hirvonen, Henri Härkönen, Miina Kauppinen, Inka Tiainen, Eetu Liukkonen, Tiina Kauppinen, Juuso Pitkänen)

4. Team rakennusliike R. Lempinen

5. Next step/ Masturboys, Varkaus
5. Active Savonlinna

7. Subway, Savonlinna
7. Pokerisivut.com / EFC Tunkkiruni, Tampere

9. Savon Mafia, Savonlinn
9. Diakin Dynamo, Helsinki
11. Tehoeksote, Lappeenranta

LOPPUSIJOITUKSET

 

1.Team Sukka
(Sari Lapiolahti, Maria Sillanpää, Outi Vanhala, Sonja Vanhala, Valtteri Lintunen, Ari-Matti Meriläinen, Jusa Valvanto, Oscar Ojala, Miika Pienimäki, Miikka Pienimäki, Sami Karvonen, Verneri Laari, Ville Laari)

2. Sievi United
(Jani Nivala, oona Huovari, Miika Kumara, Emma Huovari, Jesse harju, Ville Minkkinen, Noora harju, Johanna Kumara, Henna-Riikka Jokitalo)

3. Helter-Skelter
( Eero Piironen, Vesa Pölönen, Henri Lehtonen, Tiina Huttu, Anu Turtiainen, Anniina Puurtinen, Tuomas Silvennoinen, Jonna Kautonen, Sami Ekmark, Anton Kumpulainen, Juuso Kautonen, Miika Ekmark, Tommi Ekmark)

4. Maajoukkue
(Sanna Löppönen, Linda Laitinen, Miina Kosonen, Päivi Räsänen, Marko Jalkanen, Simo Halko, Ilkka Halko, Marko Immonen, Mauri Parjanen)

5-8. Fc Kumi
5-8. Fc Juhuu
5-8. Wiikarit
5-8. Team Kuntapari
9-16. Uudenmaan Sankarit
9-16. Fc Jökkis
9-16. Tammijärven Ponnistus
9-16. Pallivahan Ponnistus
9-16. TuKV/ Kärsämäen akatemia
9-16. Fc Pisteautomaatti
9-16. Jämäkärsät
9-16. #Vatuloijjat
17-22. Ec Dumbot
17-22. R.I.P. Nikkarila
17-22. Teatterimylly
17-22 V.E.SUKAT
23-24. Fc Karelia
23-24. Teräksen NuorisoUrheilijat

Norsupallon VIII Maailmanmestaruuskilpailut Savonlinnassa 21-23.8.2015.

 

NORSUPALLON MM-KILPAILUIDEN AIKATAULU:

 
Perjantai 21.8.2015
klo 9.00   Kilpailukanslia avautuu
klo 10.45 MM-kilpailluiden avaus
klo 11.00 Ottelut alkavat / Firmasarja
klo 15.45 Firmasarjan välierät
klo 16.25 Firmasarjan loppu ja pronssiottelu
klo 16.55 Firmasarjan palkintojenjako
klo 17.15 Kisakanslia sulkeutuu
 
 
Lauantai 22.8.2015
klo 8.00   Kilpailukanslia avautuu
klo 10.00 Norsusarjan ottelut alkavat
klo 17.55 Norsusarjan alkusarjan viimeiset ottelut päättyvät
klo 18.30 Kisakanslia sulkeutuu
 
 
Sunnuntai 23.8.2015
klo 9.00   Kisakanslia avautuu
klo 10.00 Norsusarjan sijoitusottelut 1. kierros
klo 11.20 Norsusarjan sijoitusottelut 2. kierros
klo 12.30 Norsusarjan puolivälieräottelut
klo 13.15 Norsusarjan välieräottelut
klo 14.00 Norsusarjan loppu- ja pronssiottelut
klo 14.30 Norsusarjanpalkintojenjako
klo 15.00 Kisakanslia sulkeutuu 

Norsupallon VIII Maailmanmestaruuskilpailut pidetään Savonlinnassa 21-23.8.2015.

Turnaus pelataan kahdessa sarjassa:

Firmasarja:

Ottelut perjantaina 21.8.2015
Osallistumisoikeus sarjaan työyhteisöillä ja sellaisilla joukkueilla, joka käyttää jonkin yrityksen nimeä tai tuotemerkkiä joukkueen nimessä.
Osallistumismaksu 31.12.2014 saakka 220 €
Osallistumismaksu 1.1.2015 lähtien 250 €
Ilmoittaudu mukaan
 

Norsusarja:

Ottelut la-su 22-23.8.2015
Osallistumisoikeus on kaikilla joukkueilla
Osallistumismaksu 31.12.2014 saakka 200 €
Osallistumismaksu 1.1.2015 lähtien 250 €
Ilmoittaudu mukaan

 

Ilmoittautuminen MM-kilpailuihin päättyy 9.8.2015